czwartek, 7 marca 2013

O blogu...


Według statystyk, 5% dorosłych cierpi na atopowe zapalenie skóry (egzema atopiczna, wyprysk atopowy). Co szóste dziecko w wieku szkolnym, w jakimś stopniu dotknięte jest wypryskiem atopowym. Statystyki są nieubłagane rok rocznie coraz więcej ludzi dotyka nie tylko AZS ale także inne choroby skórne takie jak egzema, łuszczyca czy liszaj.

Okresowe nasilenie tych chorób może się wahać od łagodnego do ciężkiego. Wiele z wymienionych chorób dermatologicznych, a w szczególności atopowe zapalenie skóry, mają charakter przewlekły i nie ma na nie lekarstwa. Istnieją jednak dostępne zabiegi łagodzące przebieg choroby lub eliminujące jej objawy.



Wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców z dziećmi chorymi na azs oraz pacjentom borykającym się z innymi chorobami dermatologicznymi jak i również oczekiwaniom środowiska medycznego, propagujemy metodę łagodzącą przebieg choroby i objawy, nazywaną w Polsce Mokrym Opatrunkiem (Wet Wrapping). 
Na dobry początek, polecam film,  z którego dowiesz się troszeczkę o problemach związanych z leczeniem odmian egzemy, a przede wszystkim zobaczysz jak stosować mokry opatrunek.



Opisywane powyżej metody stanowią standard terapeutyczny właściwie w całej europie zachodniej, są szeroko rekomendowane przez środowisko medyczne. W Polsce, jeszcze Metoda Mokrych Opatrunków jest relatywnie nowa i znana wąskiemu gronu osób, głównie dobrym lekarzom i części rodziców dzieci, które niepotrzebnie cierpią, drapiąc się do krwi, nieprzesypiając nocy i płacząc.

Zapraszam więc do mojego bloga ( na stronie Mokry Opatrunek-Kompendium Wiedzy znajdziesz wszystkie przydatne informacje), w którym dogłębnie potraktuję metodologię mokrego opatrunku, życząc jednocześnie Wszystkim mniej swędzenia, mniej drapania i przespanych nocy.


1 komentarz:

  1. Ja również należę do osób, które niestety miały problemy z alergią i kurzem. Jednak odkąd stoi w moim domu oczyszczacz powietrza zdrovi.pl to problemy te praktycznie zniknęły. Jednak czyste i dobrze zjonizowane powietrze działa na mnie bardzo dobrze.

    OdpowiedzUsuń